Napsali o nás

GEN - Světová síť ekovesnic
Global Ecovillage Network - Development of Solutions
for a Sustainable Future, Italy »

Michal Hendrych, permaculture designer from the Czech Republic, was here on the ground, guiding a team of volunteers and permaculture students in the development of the wetlands. Students alternated design work, practical hands on work, and permaculture theory lessons, with the International Integral Permaculture Academy... »Časopis Dřevo&Stavby - Moudrost harmonického celku »

Sídlo, které funguje jako jeden organismus. Veškeré detaily mají svoji důležitost, jsou pevnou součástí celku a tento celek spoluutvářejí. Celostně navržené obydlí je nezávislé, udržitelné a zdravé pro dané místo, okolí i své obyvatele. Jeho aspekty jsou vyváženy tak, aby bylo dosaženo harmonie ve všech oblastech jeho fungování. Touto vyživující energii pak slouží obyvatelům jako podporující místo pro život... »Společnost LIKO-S - Živé stavby »

Společnost LIKO-S si nás vybrala za partnera pro svůj projekt rodinného bydlení. Za unikátní budovu LIKO-NOE, která vrací přírodě, co jí lidé berou, získala mezinárodní ocenění… »Časopis Pekné bývanie - Rastuci dom »

Počuli ste už o dome, ktorého veľkosť sa môže meniť podľa toho, ako sa vyvíjajú životné okolnosti? Reč je o takzvanom „rastúcom dome“. Architekti a stavebné firmy chcú touto myšlienkou osloviť najmä mladých, dokonca i tých, čo žijú ako single. Malý dom, zodpovedajúci klasickému dvojizbovému bytu s garážou alebo bez, nie je až tak finančne náročný a nevyžaduje zložitú údržbu. Mladým a bezdetným tak zostáva dosť času a prostriedkov na rôznorodé záujmy… »

 

Pondios, s.r.o. – Dřevostavitel

Na přelomu let 2015 až 2016 jsme se dostali k velmi zajímavé realizaci v malé jihomoravské obci Marefy. Vestavba montované dřevostavby jako řadového rodinného domu mezi dva stávající objekty. Každý milimetr zde hraje svoji roli, aby to vše dopadlo tak, jak má. Nová dřevostavba skládající se ze dvou objektů. Prvním je dvoupodlažní rodinný dům s pohledovým stropem v přízemí. Druhou stavbou je provozovna sýrárny pro výrobu domácího biosýra z vlastního chovu.

 

Dřevo&Stavby – Zdravé bydlení a celostní architektura »

Stejně jako celostní medicína, i celostní architektura přistupuje ke svému oboru nejen po stránce věcné funkčnosti, ale snaží se v první řadě dosáhnout celkové harmonie ve všech možných směrech. Podle Michala Hendrycha, majitele Ateliéru celostního designu, který se věnuje celostní architektuře v celé její komplexnosti, mají právě vlastnosti přírodních materiálů… »Estav.cz – Kombinace dřeva a hlíny v moderním stavebnictví »

V současné stavební praxi se vyskytují zejména dva typy použití kombinace dřeva a hlíny pro novostavby. Jedná se o domy s tzv. lehkým dřevěným skeletem a domy s tzv. těžkým dřevěným skeletem. V obou případech dřevo plní nosnou funkci a hlína přispívá k omezení jeho slabších stránek (zvýšení požární odolnosti a při správném provedení i ochranu proti škůdcům a regulaci vlhkosti dřeva)… »Činnosti + služby

Kompletní řešení vašeho bydlení na jednom místě

Konzultační a poradenská činnost »

Vypracování všech stupňů projektové dokumentace

Vedení a koordinace projektových prací

Spolupráce při realizaci staveb

Poradenství při výběru pozemku a lokality pro stavbu rodinného domu 

Autorský dozor projektanta

Inženýrská činnost - papírování vyřídíme za vás

Stavební dozor

Podporuji

Dobročinné a společensky prospěšné projekty »

Světová síť ekovesnic, Ekobydlení, Cohousing a komunity »


Jak ušetřit při plánování a stavbě rodinného domu
 

Graf finanční a časové náročnosti »


Webdesign - Michal Hendrych

Pokud narazíte na neočekávané chování, budu rád za Vaši zpětnou vazbu.Veškeré informace na tomto webu jsou volně k použití a šíření. Při užití obsahu do díla nezasahujte a uvádějte
zdroj: Michal Hendrych, celostnidesign.cz